post

Mar. 7th, 2014 12:29 am
lena_ua_mk: (Пчёлка)
[personal profile] lena_ua_mk
Оригинал взят у [livejournal.com profile] nazavzhdy в post
БІЛИЙ ДІМ
Офіс прес-секретаря
ДЛЯ НЕГАЙНОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ
6 березня 2014 року


Як заявляв Президент Обама, Сполучені Штати Америки продовжують займатися розглядом широкого спектру варіантів у відповідь Росії на безперервне порушення суверенітету і територіальної цілісності України – дій, що являють собою загрозу миру і безпеки, порушення міжнародного законодавства, у тому числі російських зобов’язань за Статутом ООН і договору 1997 року з Україною про розташування військових, і, що вони несумісні з Будапештським меморандумом 1994 року і Гельсінським заключним актом.

Відповідно до вказівки Президента, сьогодні Державний департамент впроваджує візові обмеження щодо певного числа посадовців та осіб, що відображає державне рішення відмовити у візах особам, які відповідальні чи причетні до порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Цей новий крок є додатком до політики, що вже була впроваджена, скасування віз тих осіб, які були причетні до порушення прав людей, що мали місце під час політичного гніту в Україні.

Крім того, Президент підписав Виконавчий Указ, що легалізує санкції до фізичних і юридичних осіб, відповідальних за діяльність, що підриває демократичні процеси й інституції в Україні, загрожує миру, безпеці, стабільності, суверенітету чи територіальній цілісності України, сприяє привласненню державних активів України; претендує на призначення державних органів влади в інших частинах України без офіційного дозволу з боку українського уряду в Києві. Цей Виконавчий Указ - гнучкий механізм, що дозволяє застосовувати санкції до тих, хто прямим чином залучений до дестабілізації України, у тому числі військове вторгнення в Крим і не місить в собі подальші кроки, які можуть бути запроваджені, якщо ситуація погіршиться.

Ці дії спираються на попередні кроки, запроваджені Сполученими Штатами, у тому числі призупинення двосторонніх переговорів з Росією у галузі торгівлі, інвестування; призупинення інших двосторонніх зустрічей у кожному конкретному випадку; переведення в режим очікування двостороннього військового зобов’язання між США і Росією, у тому числі, навчання, двосторонні зустрічі, відвідини портів і планування конференцій; наша угода з країнами G-7 («Великою Сімкою») призупинити на певний час участь у роботі, пов’язаною з підготовкою запланованого саміту G-8 («Велика Вісімка») у Сочі в червні. Залежить від того, як буде розвиватися ситуація, Сполучені Штати готові розглянути додаткові кроки і санкції при потребі.

Водночас, як сказав Президент, ми прагнемо працювати з усіма сторонами, щоб досягнути дипломатичного рішення, яке знизить загострення ситуації і відновить суверенітет України. Ми закликаємо Росію скористатися цією можливістю на початку, щоб вирішити кризу через прямий і негайний діалог з Урядом України, негайно повернути російські військові сили до їхніх баз, до відновлення територіальної цілісності України і до підтримки термінового залучення міжнародних спостерігачів і фахівців з моніторингу прав людей, які зможуть переконатися, що права в Україні захищаються, у тому числі етнічних росіян, які зможуть підтримати зусилля українського уряду провести вільні і чесні вибори 25 травня.

Так, як ми пильно слідкуємо за розвитком подій в Україні, Сполучені Штати черговий раз підтверджують незмінну відданість нашим спільним оборонним зобов’язанням за Північноатлантичним пактом. Ми продовжуватимемо шукати засоби для гарантування цих зобов’язань, включаючи надання додаткової підтримки Місії НАТО з патрулювання балтійського повітряного простору і нашого авіаційного підрозділу у Польщі.

Profile

lena_ua_mk: (Default)
lena_ua_mk

June 2014

S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 03:06 am
Powered by Dreamwidth Studios