lena_ua_mk: (Пчёлка)
[personal profile] lena_ua_mk

Интеллигенция Николаевщины обратилась к землякам: «Украина просит: «Защити!»

Николаев / Политика, прочитали 1786 чел.
14:12, 14 Марта, 2014

Представители николаевской интеллигенции, встревоженные последними событиями в стране, выступили против российской оккупации.

Соответствующее обращение пришло на почту редакцииНикВестей.

В тексте письма люди культуры и искусства осудили агрессивные действия РФ и ее сторонников на территории Украины, припомнили выходки сепаратистов по захвату госучреждений, сжигание национального флага, похищение активистов украинского сопротивления, а также свежий пример расправы, как это случилось вчера в Донецке.

У николаевской интеллигенции сложилось впечатление, что некоторые силы в Верховной Раде – речь о Партии Регионов и КПУ – своими действиями только способствуют российской оккупации.

Мобилизация Украинской армии, создание корпуса Национальной Гвардии – абсолютно адекватные шаги украинского государства перед лицом угрозы вторжения нашего соседа, - считают авторы обращения.

В письме подчеркивается, что творческая интеллигенция Николаевщины с глубокой болью восприняла тот факт, что российское вторжение поддержала часть выдающихся творцов и писателей РФ.

В обращении также сказано, что наш регион хорошо понимает: российская армия 2014-го года не имеет ничего общего с освободительной Советской Армией 1944-го.

И поэтому николаевские интеллигенты встают на защиту Украины.

Ниже мы приводим полный текст письма на языке оригинала.


Дорогі миколаївці, жителі міста й області! Земляки! Співвітчизники!

Події останніх днів у Криму, на Сході й Півдні України викликають велику тривогу та занепокоєння всіх громадян багатомільйонної нашої держави. В центрі Європи, в центрі глобального  зіткнення планетарних інтересів опинилася наша Вітчизна, до агресивного завоювання якої приступила Росія. Наш, гірко кажучи, стратегічний партнер по знищенню України - і власними військовими силами, натренованими в конфліктах і війнах на Кавказі, й агресивними сепаратистами, які вже не тільки встановлюють російський триколор на адмінбудівлях обласних і районних центрів, а й демонстративно палять український прапор і трощать національну державну символіку, викрадають активістів українського спротиву, а подекуди вбивають їх, як це сталося вже у Донецьку...

Україна у вогні! Наша Вітчизна - в небезпеці!

Україна просить: захисти! Просить в ООН і ЄС, хоча верховні правителі світу не квапляться ні з мілітарною, ні з фінансовою допомогою, а парламентарії від опозиційних партій регіонів і комуністів оголосили бойкот усім законопроектам од сучасної провладної більшості. Складається враження, що саме ці політичні сили з усіх сил і тягнуть окупаційну армію на охоплені проросійською істерикою терени України.

Україна - перед загрозою вторгнення військ сусідньої держави-гіганта, тому до зброї встала Українська Армія, формується корпус Національної гвардії, мобілізується запас ЗСУ. Це абсолютно адекватні заходи, адже нелегальні військові формування з Кавказу і Криму - під прикриттям регулярних військ - уже викопали траншеї та окопи в с. Чонгар на Херсонщині, де запеклі бої громадянської та Великої Вітчизняної воєн, здавалося б, уже відійшли в історію. Проте історія має здатність повторюватися. І не тільки фарсом, а й трагедією. А загибель Української держави, проголошеної в 1991 році, трагедія світова!

Творча інтелігенція Миколаївщини з глибоким болем сприйняла той факт, що частина видатних митців, письменників РФ висловилися за підтримку агресивної політики своєї держави проти України, адже в Миколаєві бачили їх спектаклі, фільми, читали їх книги. Але радує те, що не менш яскраві російські діячі культури з осудом сприйняли зазіхання на територію України, братньої в ставленні до Росії. Вже й не мовиться про повне занедбання РФ Будапештського договору про гарантії Україні від 1994 р., про Великий договір від 1997 р. та інші документи, які перетворилися на непотрібні  папірці з гербами великих країн і підписами їх президентів. Україна - у вогні! Вона просить: захисти!

Багатонаціональна  Миколаївщина добре розуміє:російська армія 2014 р. - це не визвольна Радянська Армія 1944 р. І тому встає на захист земель і вод, неба, а головне - майбутнього суверенної, соборної, незалежної, неподільної  держави з гордим іменем - Україна.

Творча інтелігенція  області - повністю зі своїми земляками, які відстоюють свою державу!


Свою подпись под обращением поставили Дмитрий Креминь, Олег Приходько, Олег Таранов, Вячеслав Качурин, Николай Стеценко, Владимир Пучков, Александр Иванов, Михаил Озерный, Николай Берсон, Леонид Ржепецкий, Юрий Гуменный, Вера Марущак, Людмила Чижова, Татьяна Яровая, Иван Булавицкий, Анатолий Маляров и Василий Шуляр.

Интеллигенция призывает присоединиться к этому списку всех писателей, артистов, художников, композиторов, людей творческих профессий, всех патриотов Украины.

Ранее известные жители Николаева записалы видеообращение к горожанам о ситуации в Украине.

Кроме того, в это воскресенье 16 марта в Николаеве запланирован большой митинг в поддержку суверенитета и целостности страны.

Profile

lena_ua_mk: (Default)
lena_ua_mk

June 2014

S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 03:09 am
Powered by Dreamwidth Studios