lena_ua_mk: (Пчёлка)
lena_ua_mk ([personal profile] lena_ua_mk) wrote2013-10-24 10:06 pm

Про труднощі демаркації, або Демаркація кордону як технологія до утворення територіального конфлікту

Оригинал взят у [livejournal.com profile] nazavzhdy в Про труднощі демаркації, або Демаркація кордону як технологія до утворення територіального конфлікту


Посол РФ в Україні М. Зурабов висловився щодо демаркації російсько-українського сухопутного кордону. Читаємо про демаркаційні труднощі:

«Зараз ми зіткнулися з ситуацією, коли, домовившись про сухопутний кордон і почавши практичну роботу на місцевості щодо розмежування, ми раптом несподівано у якихось випадках виявили, що населені пункти поділяються на дві частини, що кордон проходить по вулиці і буквально через будинок», - цитують Зурабова «Українські новини».
За його словами, незважаючи на те, що Україна і Росія вже домовилися щодо демаркації сухопутного кордону, обом країнам тепер необхідно буде вносити корективи з урахуванням розташування населених пунктів по лінії кордону.
«Десь кордон зрушиться так, щоб населений пункт був на українській території, а десь, значить, відповідно, на російській, тому ця технічна робота буде продовжуватися», - додав Зурабов.
Він зазначає, що у цих питаннях необхідно буде вивчити думку місцевих адміністрацій та громадян, які живуть в таких населених пунктах.
На його думку, без урахування цих позицій немає сенсу проводити консультації на міждержавному рівні.

http://ua.for-ua.com/politics/2013/10/19/131313.html

Цікава ідея. Якщо підійти до цього питання правильно, по-путінськи, по-кремлівськи, - можна використати демаркацію російсько-українського кордону для утворення реального конфлікту, або хоча б конфліктної ситуації.Адже, якщо провести опитування та попрацювати з окремими громадянами окремих населених пунктів, якщо заохотити їх, - може утворитись «спірна територія», спірний населений пункт.
У прикордонних населених пунктах, як правило, родичі мешкають по обидва боки кордону, а ще є близькі, друзі… Можна заохотити, приміром, вигіднішою пенсію, кращими соціальними умовами, роботою тощо. А найвірніше - залякати негайним введенням віз між РФ та Україною у зв’язку з євроінтеграцією. Якщо у певному населеному пункті України виявиться певна або більша частина мешканців з російськими паспортами - можливість пограти у спірну територію, можливість "стати на захист співвітчизників". Або хоча б заморозити демаркацію сухопутного кордону на дуже надовго.

Навряд чи Україна погодиться на зурабівські умови по демаркації кордону. Тож потрібно очікувати неймовірно довгого процесу демаркації, максимального гальмування. Адже в Кремлі прекрасно розуміють, що без повноцінної демаркації кордону не буде жодного членства в НАТО; і це - широкі можливості для провокування конфліктів, пов’язаних з територіальної цілісністю та суверенітетом.

Звичайно, це не ситуація з Південною Осетією. Але історія показує, що достатньо одного, навіть невеликого населеного пункту, щоб створити реально конфліктну ситуацію на кордоні, між країнами загалом.